GEN4-ULCD-28PT
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
GEN4-ULCD-28PT
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 43.20mm W x 57.60mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 2.8" (71.12mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C
Dot Pitch : 0.18mm W x 0.18mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : GEN4-ULCD
Description : DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C 2.8" (71.12mm) 240 x 320