APTGT150DA60TG
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGT150DA60TG
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 225 A
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.9V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SP4
Mfr : Microsemi Corporation
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 480 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 9.2 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 600V 225A 480W SP4
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Single 600 V 225 A 480 W Chassis Mount SP4