APT2X100D60J
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT2X100D60J
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Screw Mount
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 250 uA
Package / Case : SOT-227-4
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 1 kA
Vf - Forward Voltage : 1.6 V
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Dual Parallel
Recovery Time : 34 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 100 A