S8740240GT
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S8740240GT
Operating Supply Current : 230 mA
Product Category : RF Amplifier
NF - Noise Figure : 4.6 dB
Gain : 24.7 dB
Minimum Operating Temperature : - 30 C
Operating Frequency : 40 MHz to 870 MHz
Maximum Operating Temperature : + 100 C
Operating Supply Voltage : 24 V
Test Frequency : 870 MHz